Ohutuskultuuri arendamine

Ettevõtete edulood näitavad, et õige eestvedamine ja tõhus ohutuskultuur on olulisimad faktorid, mis tagavad selle, kas õnnetuste arvu õnnestub vähendada või mitte. Tööohutus ei tähenda ainult kaitsevahendite kasutamist, vaid see on midagi palju enamat. Igaüks peab võtma vastutuse ohutusreeglite järgmise ja ohutu töökeskkonna tagamise eest. Teisisõnu tuleb luua ohutuskultuur, mis põhineb avatusel, kaasatusel ja pideval täiustamisel.
Oleme oma Skandinaavia partneriga koostöös välja töötanud unikaalse meetodi ohutuskultuuri arendamiseks ja töötajate kaasatuse suurendamiseks.

Ohutuse dialoogikaart on:

  • mängulaua formaadis õppevahend, mis võimaldab organisatsioonis töötajatega läbi viia süsteemset arutelu tööohutuse teemal ja luua ohutuskultuuri, kus käskude-keeldude asemel hoitakse õnnetusi ära meeskondliku vastutuse ja üksteisest hoolimise kaudu;
  • on ettevõttespetsiifiline, s.t. sisaldab teie organisatsioonipõhiseid harjutusi tööohutuse teemal;
  • osalejad töötavad 4-6 liikmelistes gruppides. Korraga võib kaarti läbida ühe või mitme grupiga koos või suure foorumina kaasates mitusada töötajat. Kõik osalejad on selle aja jooksul aktiivselt kaasatud.

Küsi endalt:

  • Kuidas ennetada järgmist tööõnnetust?
  • Miks töötajad tihti eiravad ohutusreegleid?
  • Mis paneb töötajaid ise rohkem vastutust võtma ja kuidas kaasahaaraval viisil ohutuskultuuri arendada?

 

Vaata videonäidist siit

Otsid vastuseid nendele küsimustele või Sul on oma küsimus?

fetishfemdom.org